Přelom v dezinfekci: naše technologie ničí bakterie, viry a plísně bezpečně a efektivně

Poskytujeme špičkové ozonové technologie pro automatickou likvidaci i rychlou dezinfekci kontaminovaných prostorů bez lidské přítomnosti.

Automatizovaný systém dezinfekce bez přítomnosti obsluhy​

Nespornou výhodou ozonu (O₃) je jeho přirozená odbouratelnost, kdy po ukončení procesu samovolně zanikne a tedy nezatěžuje prostory chemickými prostředky.

Unikátní zařízení pro likvidaci nebezpečných bakterií, virů a plísní

Systém uzavřeného okruhu, kde zařízení může pracovat za přítomnosti obsluhy a nabízí dezinfekci předmětů denního použití, stejně tak výrobků či zdravotnických pomůcek

Přírodní a ekologické řešení bez zanechání škodlivých látek

Čištění ozonem je plně ekologická metoda, která nezatěžuje životní prostředí. Po jeho aplikaci v prostoru nezůstane žádná zdraví škodlivá substance a ozon se brzy rozloží na kyslík.

Často kladené dotazy (FAQ)

Majitele ozonového generátoru je dobré vědět nejen jak ozon funguje, ale hlavně jak ozon efektivně používat. Při čištění ozonem je příliš malý výstup ozonu jedním problémem a příliš mnoho ozonu zase druhým.
Ozonu neodolá žádná bakterie ani vir, díky plynnému skupenství prostupuje celým interiérem, působí očistně na věci, nástroje i omítky. Eliminuje tak škodlivé choroboplodné zárodky i zdroje zápachů. Generátory ozonu jsou tedy vhodné pro dezinfekci a současně i pro likvidaci zápachů třeba od kouře. Stoprocentně – samozřejmě při dodržení správného výběru generátoru a množství aplikace ozonu na velikost prostoru, který chcete dezinfikovat.
Pro začínajícího majitele ozonového generátoru je dobré vědět nejen jak ozon funguje, ale hlavně jak ozon efektivně používat. Obecným pravidlem, které doporučujeme při “šokovém” čištění s dezinfekčním účinkem, je výkon asi 5-10000 mg za hodinu na každých 100 až 150 m², které chcete čistit.Generátor ozonu o výkonu 3500-5000 mg/h bude vyžadovat více času, aby dosáhl stejného účinku jako generátor o výstupu 20 000 mg/h. Čas a objem produkce ozonu jsou dva zásadní faktory, se kterými pracujeme. Při používání generátoru na problémy jako jsou viry, bakterie, zápach a plíseň také zohledňujeme míru zápachu a znečištění, podle toho nastavujeme výkon generátoru. Mějte na paměti, že příliš mnoho ozonu může způsobit silný zápach, který může v místnosti zůstat i několik týdnů.
Před použitím generátoru by měl nejprve proběhnout důkladný mechanický úklid prostor. Nepoužívejte ozon jako jedinou formu čistění bez ohledu na to, ať už se jedná o dezinfekci před viry nebo zbavení se zápachu na vaší chalupě. Pro dosažení maximálních výsledků při dezinfekci nejprve klasickými čistícími prostředky mechanicky očistěte povrchy, které přicházejí do kontaktu s člověkem. Při čištění prostor od zápachu apod., důkladně vysajte a vytřete podlahy, odstraňte případné usazeniny a nánosy prachu či jiných nečistot. Ozon prostupuje zvenčí dovnitř, nánosy nečistot tedy jeho postup znesnadňují. Navrhujeme vrstvený přístup, který začíná tím nejlepším úklidem, jaký můžete poskytnout. Pokud je koberec problémem, nechte jej kvalitně vyčistit. Pokud jsou původcem stěny nasáklé kouřem, důkladně je omyjte, ale znovu nenatírejte, dokud není problém zcela odstraněn. Teprve po odstranění problému, čistěním a použitím generátoru ozonu doporučujeme znovu vymalovat.

Dezinfekce ozonem je v současné době nejúčinnější a navíc ekologická metoda pro vyčištění prostor. Několik regulačních agentur, včetně Správy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA), stanovilo, že bezpečná přípustná úroveň zbytku je 0,1 ppm (ppm). Upozorňujeme, že tato přípustná úroveň je pro nepřetržitou expozici po dobu celých 8 hodin. Dočasné účinky takové nízké expozice by sahaly od bolestí hlavy až po bolest v krku a podráždění očí a nosu. Z expozice ozonu nebyly nikdy zdokumentovány žádné dlouhodobé účinky. 

Čištění ozonem se již mnoho let využívá při čištění automobilů a klimatizací, v současné době k němu stále častěji přistupují i dopravní podniky pro vyčištění prostředků hromadné dopravy, nemocnice, ordinace, hotely a další instituce s vysokou frekvencí pohybu osob. Před aplikací si prosím přečtěte a následně dodržujte podmínky použití ozonového generátoru, které jsou podrobně popsány v uživatelském manuálu.

Ano, existuje minimálně 17 studií prokazujících účinnost ozonu proti viru typu SARS, s nímž má nový koronavirus COVID-19 zhruba 80% podobnost. V tuto chvíli není žádný známý typ bakterie nebo viru, který by ozonu ve správné koncentraci odolal.

Ano, je. Je možné koupit profesionální měřiče koncentrace ozonu, nicméně jsou vzhledem k ceně vhodné hlavně pro průmyslové použití. Při pečlivém dodržení návodu k použití nedochází k poškození zdraví
Stejně jako kdekoliv jinde, v prostoru nesmí být žádné osoby, zvířata ani květiny, časovač nastavte na základě velikosti prostoru dle tabulky, do místnosti vstupte až po 2 hodinách a důkladně vyvětrejte.
Certifikáty | Prohlášení o shodě – Ozon Cleaner

Polar.cz: Nemocnice v Havířově likviduje bakterie, viry i pachy speciální technologií

Denik.cz: Znojmo má unikát: ozónový dezinfekční přístroj

Ceskefirmy.com: Nemocnice Znojmo zprovoznila dvě unikátní zařízení pro dezinfekci prostor a sanitek

ČTK: Nemocnice Znojmo má unikátní dezinfekční zařízení

ČT: Nový systém likvidace virů a plísní

TV Barrandov: Nemocnice Znojmo má unikátní dezinfekční zařízení

Polar.cz: Havířovská nemocnice dezinfikuje s pomocí ozonu

iDNES.cz: Nemocnice v Havířově zavedla unikátní čištění ozonem, přidávají se další